توصیه‌های زیادی در مورد افزایش بازده‌تان شنیده‌اید. اپلیکیشن های مختلفی هم برای این کار وجود دارند که به شما کمک می‌کنند ۲۴ ساعت شبانه‌روز را طولانی‌تر کنید!

اما باید نکته‌ای ساده را در نظر بگیرید. موفق‌ترین انسان‌ها، آدم‌هایی هستند که می‌دانند باید چه کارهایی را انجام دهند و چه کارهایی را انجام ندهند. آن‌ها سعی نمی‌کنند تعداد کارهایشان را افزایش دهند. بنابراین، بیشتر زمان خود را صرف انجام کارهای مهم کنید و بقیه کارها آرام آرام درست خواهند شد.

باید سه کار انجام دهید:

برای استعدادهای خود زمان صرف کنید

با این کار از مدت زمانی که سرمایه‌گذاری کرده‌اید، نتیجه سود چندبرابر به دست می‌آورید.

i1

همه ما زمان زیادی را صرف کارهایی می‌کنیم که برایمان سخت و کسل‌کننده هستند. مثلا من مجبور شدم طی هجده ماه، چهار بار آزمون رانندگی بدهم تا بالاخره گواهینامه بگیرم – و هر ثانیه رنج کشیدم. اما آنقدر زمان صرف کردم تا بالاخره موفق شدم.

مشکل اینجاست که بسیاری از ما زندگی خود را به همین ترتیب تلف می‌کنیم و کارهایی انجام می‌دهیم که از انجامشان متنفریم. البته نمی‌توان از همه کارها فرار کرد ولی باید بدانید که سرمایه‌گذاری زمان، اثری چندبرابری دارد. بنابراین، بیشتر زمان خود را برای کاری صرف کنید که مفید باشد.

i2

از کسی اجازه نگیرید

مشخص است که کسی به شما پول نمی‌دهد که رویاهایتان را دنبال کنید. اگر به دنبال راهی ساده برای رسیدن به موفقیتی متوسط در زمینه مورد علاقه خود هستید، باید به دنبال یک «شغل» باشید.

به افراد واقعا موفق نگاه کنید. آیا آن‌ها با کار کردن در یک سازمان به موفقیت‌های خود رسیده‌اند یا سیستم‌های موجود را دور زده‌اند و چیزی جدید برای خودشان درست کرده‌اند؟

i3

اگر نویسنده هستید، لازم نیست منتظر یک انتشارات باشید تا کتاب شما را چاپ کند. اگر موسیقی درست می‌کنید، نیازی به یک شرکت برای تولید کارهای خود ندارید. تنها لازم است که عموم مردم شما را بشناسند. اگر کارآفرین هستید، می‌توانید یک استارتاپ در خانه خود راه بیاندازید. اگر به اندازه کافی کارهای خوب انجام دهید، می‌توانید راهی برای موفقیت پیدا کنید. اما انتظار نداشته باشید که کسی به شما بگوید چه کار کنید.

دور خود حفاظ ایجاد کنید

برای سرانجام رساندن کارها، باید با طوفانی از مزاحمت‌ها و کارهای بیهوده مقابله کنید. همه ما باید کارهای زیادی را برای دیگران انجام دهیم. اما برای اینکه به هدف خود برسید، باید به افراد زیادی «نه» بگویید. در واقع باید به صورت پیش‌فرض به دیگران جواب منفی بدهید.

i44

نکته اینجاست که نباید به درخواست‌های جدید افراد فکر کنید، بلکه همیشه باید رویاهایتان را در ذهنتان داشته باشید. اگر هم فکر می‌کنید که می‌توانید هر دو کار را انجام دهید، در اشتباه هستید.

بنابراین، تا جایی که می‌توانید از مزاحمت‌ها کم کنید و خودتان را در هاله‌ای از تمرکز قرار دهید. نهایتاً اگر به ایمیلی هم دیر جواب دهید، مشکلی وجود ندارد. مهم این است که زمانتان را برای کارهای پراهمیت صرف کرده‌اید.

انجام دادن این کارها نیاز به شجاعت خاصی دارد. شاید هم به همین دلیل است که افراد زیادی به موفقیت مورد نظر خود نمی‌رسند. اما باید بدانید که زمانتان را برای کارهای درست صرف کنید. به دنبال تأیید دیگران نباشید و سعی کنید به راحتی به درخواست‌های دیگران جواب منفی بدهید.

قطعا این کارها نسبت به استفاده از یک برنامه مدیریت زمان سخت‌تر هستند ولی جواب می دهند.


متن لاتین نویسنده : اولیور امبرتون

ترجمه: وب سایت آقای مترجم

ناشر2 : اصفهان پلاس