مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نحوه استفاده از سرویس فیبرنوری منازل را تشریح کرد و گفت: تعرفه استفاده از این سرویس مطابق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعیین شده است.


رسول سرائیان با تاکید براینکه تعرفه استفاده از خدمات شبکه دسترسی فیبرنوری، مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است، اظهار داشت: مطابق با آنچه که در مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای نرخ دسترسی به اینترنت آمده است، بسته های تعرفه ای برای متقاضیان دسترسی به فیبرنوری نیز درنظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون در ارائه این سرویس در شهرهای اعلام شده، محدودیت پوشش وجود دارد اما به سرعت پوشش شبکه تکمیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: از زمان درخواست تقاضا، در صورتیکه مشترک در محدوده تحت پوشش این سرویس باشد، ظرف مدت حداکثر ۴۸ ساعت، این سرویس برقرار و آن را ارائه خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تاکید براینکه درفاز نخست شبکه دسترسی فیبرنوری منازل در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، کرج، تبریز، شیراز، اهواز و کرمانشاه، راه اندازی شده است، ادامه داد: در این مرحله ظرفیت سازی برای ۸ شهر با اولویت مجمتع های مسکونی، واحدهای تجاری، سازمانهای دولتی، دانشگاهها، بیمارستانها و مدارس صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در محدوده های مختلف شهری این سرویس قابل ارائه خواهد بود، گفت: اولویت واگذاری در تهران برای مجتمع های تجاری و مسکونی است و در صورتی که مشترکی پیش از این، مشترک سرویس ADSL مخابرات بوده باشد، ارائه سرویس از طریق برگردان روی فیبرنوری انجام می شود و در صورتیکه برای نخستین بار متقاضی بخواهد از سرویس مخابرات استفاده کند، باید فیبرکشی انجام گیرد.

سرائیان گفت: سرویس دسترسی شبکه فیبرنوری براساس بسته های تعریف شده برای ۵۰ گیگابایت مصرف با سرعت ۵۰مگابیت، حدود ۶۰ هزار تومان به صورت ماهانه درنظر گرفته است و برای ۲۰۰ گیگابایت مصرف و سرعت ۵۰ مگابیت، تعرفه ای حدود ۳۰۰ هزار تومان پیش بینی شده است.

وی با تاکید براینکه بسته های مختلفی متناسب با درخواست متقاضی در سطوح متفاوت برای متقاضیان فیبرنوری منازل تعریف شده است، گفت: در پرتال مخابرات با وارد کردن شماره تلفن مشترک، شرایط درخواست سرویس، نحوه پوشش، هزینه مودم و تعرفه ها اطلاع رسانی شده است. متقاضیان می توانند با مراجعه به پرتال شرکت مخابرات ایران، سرویس مدنظر خود را انتخاب کنند.

منبع: خبرگزاری مهر