سرچ کنسول گوگل مهمترین ابزار یک وب‌مستر است که باید کامل نحوه کار کردن و تحلیل سایت خود را در این ابزار را یاد گرفته و پیوسته سایت خود را بررسی و با تحلیل‌های حرفه‌ای مسیر آینده خود را پیدا کرده و سئو سایت را بهبود دهد.

 

اگر بخواهیم از اهمیت سرچ کنسول گوگل بگوییم، مهمترین ابزاری که بعد از کار کردن با پنل سایت‌ خودتان، باید به آن مسلط باشید، سرچ کنسول گوگل است! می‌پرسید چرا؟ زیرا سرچ کنسول راه ارتباطی شما با گوگل مهمترین موتور جستجوی جهان است که قرار است به‌زودی ترافیک هدفمند و رایگانی را به سمت سایت شما هدایت کند.

گوگل توقع دارد شما به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی توانایی اتصال سایت خودتان و مدیریت آن در سرچ کنسول را داشته باشید و افرادی که نمی‌توانند با سرچ کنسول گوگل کار کنند فرصت بسیار مهمی را از دست می‌دهند که می‌تواند ضرر بزرگی برای آنها محسوب شود.

سرچ کنسول گوگل کمک می‌کند تا سایت خود را به گوگل متصل کنید، متوجه خطاهای سایت خودتان شوید و نگاه گوگل را به سایت خودتان بررسی کنید و زمانی که کاربران از طریق گوگل وارد سایت شما می‌شوند متوجه شوید دقیقا با جستجوی چه کلمه‌ای و به کدام صفحه سایت شما وارد شدند.

 

 

این دوره دقیقا شامل چه مواردی می‌شود؟

این دوره از دو بخش تشکیل شده است، آموزش کامل همه بخش‌های سرچ کنسول گوگل که از ابتدای کنسول آغاز می‌شود و با جزییات همه موارد و دلیل وجود آنها و نحوه کار با همه ابزارها آموزش داده می‌شود و در بخش دوم به تحلیل با سرچ کنسول خواهیم پرداخت، ما می‌توانیم با این ابزار تحلیل‌های فوق العاده‌ای انجام دهیم، می‌توانیم کلمات کلیدی جدیدی برای تولید محتوا پیدا کنیم و یا بفهمیم گوگل تمایل دارد ما در چه زمینه‌ای تولید محتوا کنیم تا به ما رتبه‌های بهتری بدهد.

در این دوره تحلیل‌ها بسیار ارزشمند هستند و با روش‌های مختلفی که فقط با تجربه می‌توان کسب کرد، این تحلیل‌ها انجام خواهد شد! شما با خرید این دوره به هر دو بخش دسترسی خواهید داشت و ابتدا نحوه کار با همه بخش‌های سرچ‌کنسول را آموزش خواهید دید و سپس تحلیل‌ها آغاز خواهد شد و در آن بخش با تحلیل‌هایی کاملا تجربی که در هیچ جای دیگر نمی‌توانید آنها را پیدا کنید متوجه قدرت ترکیب سرچ‌کنسول با تجربه خواهید شد!

بله همه تحلیل های انجام شده از تجربه سالها کار کردن با سرچ کنسول و مشاوره های خصوصی به کسب و کار های آنلاین مختلف بدست آمده است که هیچ آموزشی برای آنها ساخته نشده است یا حداقل من ندیدم!

برای رسیدن به این تجربیات نیاز است سالها روی سایت‌های مختلف کار کرده باشید تا بتوانید با تحلیل‌های تجربی به نتایج فوق‌العاده شگفت‌انگیزی برسید.

این تحلیل‌ها که در طی سالها در جلسات خصوصی اجرا شده، می‌تواند سرنوشت یک سایت را کاملا تغییر دهد و نتیجه آنها نیز تاثیر زیادی در کسب و کارهای آنلاین داشته است،‌ یک تحلیل حرفه‌ای می‌تواند پاسخ سوالاتی را برای شما پیدا کند که هرگز نمی‌توانید فقط با یادگیری ابزارهای موجود در سرچ کنسول به آنها دست پیدا کنید.

سرچ کنسول گوگل چه امکاناتی را در اختیار ما قرار می‌دهد؟

 • می‌توانیم سایت خود را به گوگل معرفی و متصل کنیم تا در نتایج دیده شویم.
 • می‌توانیم بررسی کنیم که آیا مطالب جدید سایت توسط گوگل ایندکس می‌شوند؟
 • مطالبی که نمی‌خواهیم گوگل آنها را ببیند، از آنجا حذف می‌کنیم.
 • مشکلات امنیتی سایت را در آنجا می‌بینیم و رفع می‌کنیم.
 • از اینکه با جستجوی چه کلماتی وب سایت ما نمایش داده می‌شود آگاه می‌شویم.
 •  از اینکه کدام سایت‌ها به سایت‌مان لینک داده‌اند، مطلع می‌شویم.
 • می‌توانیم نقشه سایت خود را به گوگل متصل کنیم تا همیشه گوگل متوجه بروزرسانی سایت ما بشود.
 •  لینک‌های شکسته و خطاهای سایت را در گوگل مشاهده و رفع می‌کنیم.
 • گوگل از طریق سرچ کنسول با ما ارتباط مستقیم دارد و هرآنچه نیاز است برای ما ارسال می‌کند.
 • اضافه کردن یک لینک جدید برای ایندکس شدن سایت، از این پنل صورت می‌گیرد.
 • وضعیت ایندکس شدن صفحات سایت را مشاهده می‌کنید.
 • مشکلات ریسپانسیو صفحات در اینجا نمایش داده می‌شود.
 • ساختار لینک‌سازی‌های داخلی سایت نیز در اینجا مشخص می‌شود.
 • میزان بازدید سایت‌تان را از طریق نتایج طبیعی گوگل مشاهده می‌کنید.
 • آمار دقیق از تعداد کلیک‌ها و رتبه هر صفحه از سایت را بررسی و مشاهده می‌کنید.
 • و موارد بسیار دیگری که گوگل در اختیار ما قرار داده است.

 

بروزرسانی شد(26 اردیبهشت 1400):

در این بروزرسانی دو فایل ویدئویی به دوره اضافه شد که در فایل اول بخش جدید سرچ کنسول معرفی و بررسی شده است و در فایل دوم قسمت Core Web Vitals و مشکلات آن توضیح داده شده است.

 

 

جهت خرید و دانلود  این دوره آموزشی اینجا کلیک کنید

 

 

نکته: این پست،  تبلیغاتی است و "باکس آگهی" دخالتی در نگارش آن ندارد ؛ مدیریت تبلیغات ”باکس آگهی” سعی می کند آگهی ها را از کانال های مطمئن دریافت کند ولی باتوجه به کثرت آگهی ها مسئولیت بررسی صحت و اعتبار هرآگهی با کاربران می باشد.